18.czerwca na zbiórce podsumowującej nasze działania w roku harcerskim 2017/2018 mieliśmy dodatkowe święto. Obchodziliśmy Jubileusz 80. Urodzin dh. Alicji Ratajewskiej.

O godz.19.00. zebraliśmy się tradycyjnie na terenie wrzesińskiego kempingu, gdzie co roku rozpalamy nasze pożegnalne ognisko. Tym razem zaprosiliśmy również harcerzy z 63 Wrzesińskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Falco” im. Wilhelma Rupa, którzy byli z nami w Skulsku.

Zbiórkę rozpoczęliśmy od zaśpiewania harcerskiego „Sto lat” i złożenia życzeń dh. Ali. Komendantka kręgu w imieniu wszystkich członków życzyła druhnie długich lat życia przepełnionych zdrowiem i miłością, pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości. Złożyliśmy też życzenia dh. Eli, która tego dnia obchodziła swoje imieniny. Dalsza część zbiórki przebiegała pod hasłem: „piosenka harcerska dawniej i dziś”. Fajnie było słuchać piosenek śpiewnych przez młodzież, a i my również śpiewaliśmy gromko. Kulminacją „śpiewanek” były wspólne pląsy, w których „Wiarusy” radzili sobie całkiem dobrze. Następnie przystąpiliśmy do części konsumpcyjnej, no bo przecież, jak ognisko, to muszą być kiełbaski.

Nasza Jubilatka przygotowała dla nas pyszną sałatkę, chleb ze smalcem i ogórki kiszone, dh Ela usmażyła pączki a dh.Ewa i dh Teresa przyniosły wspaniałe ciasto. Po konsumpcji pośpiewaliśmy jeszcze trochę i tradycyjnym kręgiem zakończyliśmy naszą ostatnią w tym roku harcerskim zbiórkę.