Wigilia WiarusówTego roku, członkowie naszego kręgu zostali zaproszeni na zbiórki wigilijne do II Szczepu Drużyn i na wigilię kadry hufca.

U „Leokadii” było trdycyjnie gwarno i wesoło. W pięknie przystrojonej sali, zebranych powitała pwd. Monika Prętkowska – komendantka szczepu, zapraszając wszystkich do składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Następnie drużyny prezentowały przygotowane przez siebie występy. Największe brawa za przedstawione jasełka otrzymały: 63 WDS „Falco” z Bartoszem Rybackim i 8 WG Zuchowa „Wilczki” z dh. Igą Staszak.

Kilka dni później dzieliliśmy się opłatkiem na wigilii kadry hufca, która tego roku przygotowana została w willi „Wiosna” w Obłaczkowie, dzięki gościnności pp. Staszaków. W bardzo urokliwej i magicznej atmosferze, przy suto zastawionym stole – potrawami przyniesionymi przez uczestników spotkania – podsumowaliśmy mijający rok i życzyliśmy sobie wzajem wesołych i spokojnych świąt, szczęścia, miłości i zapału do pracy harcerskiej. Wielką atrakcją było przyjście „prawdziwego Gwiazdora”, który rozdawał prezenty. Jak to u harcerzy, nie obyło się bez współzawodnictwa. Organizatorzy przygotowali tytuły kolęd, które trzeba było rozszyfrować patrząc na gesty pokazującego. Wygrała drużyna, w której był m.in. dh Waldek.

Miłym akcentem było wręczenie przez dh.hm. Karolinę Wachowiak wyróżnienia „Harcerska Służba Wielkopolsce” dh. hm Annie Paluszak i dh. hm. Irenie Lisiak. Zakończyliśmy spotkanie zaplecionym kręgiem. Komendantka phm Agnieszka Tobolska podziękowała za przygotowanie tak sympatycznej wigilii i zaprosiła wszystkich do wrzesińskiej Fary na harceską mszę św z Betlejemskim Światłem Pokoju w niedziele o godz. 18.30.

Zdjęcia z Wigilii w naszej Galerii.