Szkolenie seniorów w PerkozieW dniach 15-18 czerwca 2015 roku, na półwyspie Waszeta k. Olsztynka w Harcerskim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Perkoz odbyło szkolenie kierowników referatów seniorów w chorągwiach i komendantów kręgów. Na szkoleniu uczyliśmy się jak pozyskiwać środki na działalność wśród seniorów i na działania podejmowane przez seniorów dla szeroko rozumianego środowiska oraz dowiedzieliśmy się jak sporządzać wnioski do władz samorządu lokalnego o przyznanie środków na projekty przygotowywane przez harcerskie kręgi seniorów.

Oprócz tego rozmawialiśmy o aktualnych problemach pracy kręgów seniorów, a także zapoznaliśmy się z przygotowanym do upowszechnienia Poradnikiem Komendanta Harcerskiego Kręgu Seniorów. Duże zainteresowanie i dyskusję wywołał opublikowany, również w poradniku, regulamin mundurowy.

Przedstawiciele kręgów prezentowali swoje działania, inicjując w ten sposób wymianę doświadczeń. Rozmowy i dyskusje toczyły się także przy kominku, przy ognisku i w przerwach między kolejnymi zajęciami. Padały pomysły i propozycje problemów, którymi mogliby zająć się seniorzy harcerscy w kręgach. Dużo radości sprawiło nam wspólne śpiewanie piosenek harcerskich i zuchowe pląsy.

Dalszy ciąg szkolenia – jego druga część, przewidziana jest w listopadzie br.

Więcej zdjęć ze szkolenia w naszej Galerii.