Spotkanie pokoleń - zbiórka przy ognisku2 czerwca 2015 roku od godziny 17:00 członkowie kręgu zebrali się się w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Świętokrzyskiej na integracyjnej zbiórce. Na zbiórkę zaprosiliśmy członków kregu seniorów z Słupcy i 43 Wrzesińską Drużynę Harcerzy „Lupus” z drużynowym pwd. Mikołajem Sokolskim.

Niestety ze Słupcy przyjechał tylko komendant kręgu hm Władysław Szymański, ale i tak było nam bardzo miło. Za to harcerze stawili się licznie. Siedliśmy w kręgu wokół ogniska. O rozpalenie ogniska komendantka poprosiła najstarszą członkinię kręgu dh Eugenię Nowacką i gościa ze Słupcy dh. Władysława. Udało im się zapalić i ogień wesoło zapłonął. Zaśpiewaliśmy gromko: Już rozpaliło się ognisko …, potem harcerze zaśpiewali „Ogień” piosenkę, którą teraz młodzi harcerze śpiewają się przy rozpalaniu ogniska.

dh. Mikołaj wyznaczył strażników ognia – im oddał opiekę nad płonącym ogniskiem. Obrzęd ten nieznany wcześniej Wiarusom, bardzo się im spodobał.

Komendantka zaintonowała tradycyjne piosenki harcerskie. Śpiewaliśmy na zmianę z harcerzmi. Oni te nowsze, my te starsze, ale były też takie, które znaliśmy wszyscy. Na gitarze akompaniował nam dh Waldek Grześkowiak. W międzyczasie komendantka przekazała informacje o najważniejszych zbliżających się wydarzeniach: Patronalnym Dniu Skupienia w Skulsku i o Ogólnopolskim Złazie Seniorów w Poznaniu.

Zakończyliśmy zbiórkę jak tradycja nakazuje kręgiem i iskierką przyjaźni, miłości i życzeń wspaniałych wakacji – która zatoczyła krąg, by wrócić do rąk komendantki.

Po zbiórce zaprosiliśmy wszystkich do pieczenia kiełbasek i poczęstunku w którym nie zabrakło pysznych sałatek i ciasta przygotowanego przez dh Hanię Czubaj. Mimo, że było już późno śpiewaliśmy dalej dopóki nie pękła struna w gitarze dh Waldka. Wtedy dopiero rozeszliśmy się do domów.

Więcej zdjęć ze zbiórki w naszej Galerii.