img_1207W samo południe o godz.12:00 w Sali Kominkowej GK ZHP, przy ul. M. Konopnickiej 6 w Warszawie rozpoczęła się kolejna zbiórka Komendantów Kręgów, Kierowników Referatów Chorągwi i członków Wydziału Seniorów GK. Na zbiórkę stawiło się ok. 60 komendantów z całej Polski. Tradycyjnie rozpoczęliśmy obrady od odśpiewania hymnu harcerskiego, a następnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć seniorów, którzy odeszli na wieczną wartę.

W ciągu dwóch dni omówiliśmy zadania wynikające z uchwały nr 17 RN ZHP z 31.12.2014 w sprawie systemu metodycznego ZHP i projektu instrukcji tworzenia działań drużyny i kręgów.
Przedstawiono plan przygotowań do XXXI Harcerskiego Rajdu Rodło, Ogólnopolskiej Pielgrzymki Harcerskiej na Jasną Górę, Rajdu Świętokrzyskiego, Dnia Skupienia Kręgów w ramach Ogólnopolskiego Ruchu Metodycznego Skulskiej Wspólnoty ZHP, XXIV Ogólnopolskiego Złazu Seniorów w Poznaniu. Hm. Bogdan Radys kierownik Wydziału Seniorów GK ZHP przedstawił nowe ustalenia dotyczące wyróżnień seniorów z racji jubileuszu pracy i życia, oraz sprawy organizacyjne kręgów. Zapoznano obecnych z działalnością informacyjną Wydziału i Referatów Chorągwi.
Na zbiórce gościliśmy hm. Krzysztofa Budzińskiego – zastępcę Naczelnika ZHP, który odpowiadał pytania nurtujące Seniorów.

W związku z tym, że zbiórka nasza odbywała się w sąsiedztwie Muzeum Harcerstwa nie mogło zabraknąć spotkania z dyrektorem Muzeum hm. Katarzyną Traczyk. Przedstawiła ona działalność Muzeum Harcerstwa, szczególną uwagę zwróciła na najnowszy nabytek – listy Olgi i Andrzeja Małkowskich.

Zbiórkę zakończyliśmy w kręgu życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt wielkanocnych.

Zdjęcia ze zbiórki w naszej Galerii.