p141023817 stycznia w Żółtym domku – stołówce przy Mostostalu odbyła się zbiórka noworoczno-opłatkowa Ogólnopolskiego Ruchu Programowego Wspólnota Seniorów ZHP im. ks. hm. Antoniego Bogdańskiego w Skulsku, Hufiec Konin im. Szarych Szeregów. Organizatorem zbiórki był Harcerski Krąg Seniora w Słupcy z komendantem hm. Władysławem Szymańskim.

Do „Wspólnoty Skulskiej”  należy 30 Kręgów Seniorów. Do Słupcy przyjechali reprezentanci z Poznania (Grunwald, Jeżyce, Wilda, Nowego Miasta), Kiekrza, Trzemeszna, Gniezna, Wągrowca, Wrześni, Szczecina, Gdańska, Janowca Wlkp., Konina, Ostrowa Wlkp., Leszna, Łodzi, Mogilna i Inowrocławia. Nasz krą reprezetowały: hm Irena Lisiak, phm Halina Szczepakowska i hm Anna Paluszak.

Wszystkich przybyłych gości powitał hm. Władysław Szymański, który opowiadając o mieście i powiecie podkreślił, iż urodził się tutaj Edward Fiszer – autor jednej z najbardziej znanych harcerskich piosnek „Stokrotki”.  Oficjalną część spotkania prowadził hm. Paweł Napieralski wiceprzewodniczący Wspólnoty Skulskiej ZHP. Ważne sprawy dla harcerskich seniorów przeplatane były śpiewaniem kolęd i piosenek harcerskich. Zaproszenie na tę szczególną zbiórkę przyjęli m.in. kierownik Wydziału Starszyzny i Seniorów Kwatery Głównej ZHP hm. Bogdan Radys z Gdańska, z-ca komendanta Chorągwi Wielkopolskiej hm. Karolina Okuniewska a także kierownik Wydziału Starszyzny i Seniorów Chorągwi Łódzkiej hm. Daniel Głowacki.

Do grona Wspólnoty Skulskiej został przyjęty Krąg Instruktorów Seniorów „Dęby” ze Szczecina.

Jak przystało na spotkanie opłatkowe nie mogło zabraknąć czasu na składanie życzeń. W artystycznym upominku wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotuni, którzy zaprezentowali się w tańcach ludowych i kolędach. Ich występy nagradzane były ogromnymi oklaskami. Spotkanie zakończył wspólny harcerski krąg i pieśń Już do odwrotu …

Zdjęcia ze spotkania w naszej Galerii.