Msza za przyjacół - 08.11.20148 listopada w samo południe zgromadziliśmy się licznie w kościele św. Ducha aby modlić się za instruktorów i harcerzy wrzesińskiego hufca, którzy odeszli już na ‚wieczną wartę do Pana’.

Harcerską oprawę mszy św. przygotowały nam druhny z VI Szczepu Feniks: komendantka szczepu dh pwd. Monika Bączkowska i pwd. Agnieszka Tobolska. Poczet sztandarowy wystawił II Szczep Drużyn im. Leokadii Stankowskiej. Mszę odprawił nam ks. Bogumił Czuliński, który w homilii bardzo ciepło odniósł się do harcerzy, zarówno tych, których już z nami nie ma, jak i tych obecnych na liturgii. Podkreslił ich misję słuzby Bogu i Ojczyźnie i zaznaczył, że tak potrafią tylko najlepsi.

Po mszy św udaliśmy się do restauracji Von Tuti na wspólny obiad, po którym odbył się harcerski kominek z udziałem harcerek II Szczepu Drużyn im. Leokadii Stankowskiej. Nowa komendantka szczepu dh pwd Monika Prętkowska przedstawiła nam swoje harcerki które bawiły nas piosenkami i pląsami. Następnie wspominaliśmy zawiązanie się kręgu Wiarusy na spokaniu w Ślesinie w 1984 roku. Dh hm Łucja Orsztynowicz przypomniała wszystkim co wydarzyło się 30 lat temu. Swoim opowiadaniem wywołała lawinę wspomnień. Przy kawie i pysznym cieście opowieści przeplataliśmy piosenkami.

Zdjęcia z Mszy św. oraz spotkania w naszej Galerii.