Zlot w BaborówkuJuż tradycją się stało, że seniorzy wielkopolscy przynajmniej raz do roku spotykają się na Zlocie Wielkopolskich Kręgów Seniorów i Starszyzny Harcerskiej. Tego roku 27. 09. gościliśmy w Ośrodku Jeździeckim Baborówko niedaleko Szamotuł, a okazją do zorganizowania zlotu był Jubileusz 10 – lecia Kręgu Starszyzny Harcerskiej i Seniorów Matecznik. Zlot odbywał się pod hasłem RYCHTYK PO SZAMOTULSKU.

Do Baborówka przyjechało ok. 200 seniorów reprezentujących 22 Kręgi z terenu całej Wielkopolski. Nasz krąg reprezentowany był przez: dh Marię Kobielską, dh Janinę Szafraniak, dh Mariana Dzieciuchowicza i komendantkę kręgu hm. Annę Paluszak.

Spotkanie odbywało się w byłej ujeżdżalni, w której były ustawione stoły suto zastawione wpierw plackiem na młdziach, kiełbasą na ciepło, później pajdami chleba ze smalcem, tradycyjnym rumpuciem i pyrami z gzikiem.
Bardzo serdecznie powitała nas komendantka kręgu Matecznik hm. Katarzyna Grążka. Zachęciła do aktywnej zabawy. Następnie udaliśmy się na apel rozpoczynający Zlot Wielkopolskich Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów. Oboźny zlotu hm. Piotr Szymkowiak, przyjął meldunki od komendantów kręgów i zameldował hm Pawłowi Napieralskiemu – przewodniczącemu Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów gotowość uczestników do udziału w dalszych zadaniach zlotu. A było ich co niemiara: występy Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” i nauka tańca, prezentacja gwary wielkopolskiej w zabawnych monologach i skeczach przez uczennice ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Kaźmierzu. Śpiewaliśmy też szamotulskie przyśpiewki. Braliśmy również udział w wielu konkursach, w których wygraliśmy słoik dżemu ciotki Feli.

Na 10 urodzinach nie mogło zabraknąć tortu i życzeń. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe grupowe zdjęcie. Msza św którą odprawił ks. Łukasz Konatowski kapelan Wielkopolskiej Chorągwi ZHP a potem ognisko zakończyły tak piękny i pełen wrażeń dzień.

Zdjęcia ze zlotu w naszej Galerii.