17 grudnia 2013 członkowie naszego kręgu zostali zaproszeni na Wigilię II Szczepu Drużyn im. Leokadii Stankowskiej, która odbyła się w Gimnazjum nr 2.

Wigilia u Leokadii - 17 grudnia 2013Gdy weszliśmy na salę naszym oczom ukazał się niesamowity widok. Przeszło setka harcerzy i zuchów w pełnym umundurowaniu siedzieli przy obficie zastawionych słodyczami stołach. Całości dopełniała pięknie przystrojona choinka, pod którą znajdowała się skrzynia z prezentami. Włożyliśmy do niej również prezenty przyniesione przez nas. Po powitaniu wszystkich przez komendanta szczepu dh phm Grzegorza Trzmiela zaśpiewaliśmy kolędę i wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się tradycyjnym opłatkiem – jak w dużej rodzinie, którą przecież jesteśmy.

Następnie prezentowały się w świątecznym repertuarze wszystkie gromady zuchowe i drużyny szczepu. Najbardziej podobał się nam występ 35 Wrzesińskiej Drużyny Wędrowniczej „Talpa”. Ale oczywiście wszyscy ze zniecierpliwieniem czekali na Gwiazdora, który niebawem nas odwiedził. Rozdał prezenty nie szczędząc co niektórym rózgi. Przepełnieni świąteczną atmosferą zapletliśmy krąg. w który dh Grzegorz puścił ciepłą przepełnioną miłością iskierkę …

Zdjęcia z Wigilii do obejrzenia w Galerii.