Spotkanie z 45 DH „Leśne Licho” - 23.11.2013W sobotę 23.11.2013 harcerze z 45 DH „Leśne Licho” przebywający na biwaku w harcówce II Szczepu im. Leokadii Stankowskiej spotkali się z członkami HKI „WIARUSY” i działającymi w minionych latach instruktorami hufca ZHP we Wrześni.

Harcerze już od dawna mieli nadzieję poznać dawnych instruktorów wrzesińskiego hufca i z niecierpliwością, ale i obawą, wyczekiwali spotkania. Ostatnie przygotowania miały miejsce na zbiórce poprzedzającej biwak, podczas której harcerze upiekli ciasteczka pod czujnym okiem drużynowej.

Pierwsi goście dotarli już przed godziną 16.00. Chwilę potem wszyscy zasiedli przy kawie, herbacie, owocach i słodyczach.

I zaczęło się… Opowieści i wspomnienia byłej komendantki hufca, druhny hm. Łucji Orsztynowicz, druhny hm. Ireny Lisiak (dawnej drużynowej druhny Beaty) oraz pozostałych gości, rozmowy, przeplatane wspólnie śpiewanymi piosenkami, szybko przełamały onieśmielenie młodych harcerzy z 45 DH. Po raz pierwszy mieli oni okazję bezpośredniego spotkania osób, które na trwale zapisały się w historii wrzesińskiego harcerstwa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się stara kronika przyniesiona przez Druhnę Irenę. Harcerze z Targowej Górki z zaciekawieniem oglądali swoją drużynową na starych fotografiach.

Spotkanie zakończyło się oczywiście pamiątkowym zdjęciem, które będzie miłą pamiątką dla uczestników spotkania.

hm. Beata Przybylska-Kujawa
drużynowa 45 DH „Leśne Licho”