100-Lecia Harcerstwa Wielkopolskiego

11 sierpnia 2012 reprezentacja kręgu w składzie: hm Irena Lisiak, hm Witold Nowak, pwd Waldemar Grześkowiak i komendantka kręgu phm Anna Paluszak uczestniczyli w obchodach 100-Lecia Harcerstwa Wielkopolskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pojechaliśmy do Ostrowa wcześnie rano, by wziąć udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy. Następnie przemaszerowaliśmy na rynek, gdzie odbył się uroczysty apel. Maszerowaliśmy z reprezentacją naszego Hufca, który trzeba przyznać prezentował się imponująco. Po apelu odbyła się harcerska msza św. w ostrowskiej katedrze a potem wszyscy poszliśmy do parku miejskiego, gdzie czekała na nas tradycyjna harcerska grochówka i mnóstwo atrakcji. Mogliśmy postrzelać z łuku, wyciąć i skleić okolicznościową kopertę, wypić kawę i wreszcie wziąć udział w biciu rekordu tańczenia zumby.

Odwiedziliśmy również gniazdo Hufca w miasteczku zlotowym. Przywitała nas tam dh Ida Kwiatek i dh Eliza Dębicka, które miały wartę. Bardzo nam się podobało w miasteczku. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do domu.

Zdjęcia z obchodów 100-lecia do obejrzenia w naszej Galerii.