Betlejemskie Światełko Pokoju18 grudnia we Wrześni zapłonęło Betlejemskie Światełko Pokoju przyniesione przez instruktorów naszego Hufca do kościoła farnego. Tam została odprawiona msza św. w intencji wszystkich harcerzy. Celebransem był ks. Sebastian, który w bardzo ciepłych słowach zwrócił się do wszystkich druhen i druhów przybliżając sylwetkę patrona harcerzy polskich bł. Wincentego Frelichowskiego. Szczególną uwagą zwrócił na fakt, że harcerstwo to służba, to pomoc innym, to misja. Po mszy św. przed ołtarzem głównym zebraliśmy się w kręgu śpiewając bratnie słowo….i puszczając świąteczną iskierkę.

Po mszy św. cała kadra Hufca Września udała się na harcerską wigilię na którą zaproszony był phm. Przemysław Śnieciński były Komendant Hufca Poznań Rejon. Przy świątecznie udekorowanym stole w harcówce szczepu Feniks podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia a następnie dh Przemysław wręczył złote i srebrne liście dębowe potwierdzające staż służby instruktorskiej. Z naszego kręgu złote liście dębu otrzymali: dh dh. Irena Lisiak, Anna Paluszak, Renata Nowicka, Alicja Maciejewska, Katarzyna Kwiatek i Waldemar Grześkowiak.

Aby dostać prezenty od Gwiazdora musieliśmy zaliczyć grę terenową – oczywiście wszystkim się to udało i po powrocie do sali każdy miał przy swoim nakryciu prezent – coś czerwonego. Dziękujemy bardzo całej komendzie hufca za tak uroczystą oprawę tego przedświątecznego spotkania. Czuwaj!

Więcej zdjęć ze spotkania jak zwykle w Galerii.