Tradycyjnie po Nowym Roku w dniu 11 lutego 2011 spotkaliśmy się na harcerskim kolędowaniu. Gościnnie Wiarusów przyjął II Szczep Harcerski im. Leokadii Stankowskiej w harcówce, która uzyskał w Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Byliśmy mile zaskoczeni jej wystrojem i urządzeniem, które na co dzień w sposób właściwy służy harcerzom. Mieliśmy tez okazję obejrzeć wystawę prac artystycznych przyjaciela szczepu harcerskiego p. Janusza Ulatowskiego. Jest on również wykonawcą tematycznych rysunków na ścianach harcówki. Spotkanie prowadziła dh phm Renata Nowicka, która w serdecznych słowach powitała przybyłych Wiarusów, dh komendantkę szczepu phm Karolinę Okuniewską i pwd Alicję Trzmiel. Przy kolędach, piosenkach harcerskich i pląsach czas upływał nam miło i przyjemnie. W rozmowach przy kawie wspominano przeżycia z czasów przynależności do drużyn, pobytów na obozach i rajdach. Aby utrwalić mile spędzone chwile stanęliśmy do wspólnego zdjęcia.

Spotkanie noworoczne

Spotkanie noworoczne

Na zdjęciu: od lewej u dołu – Irena Kopydłowska, Beata Kujawa, Grazyna Jankowiak, Ewa Orsztynowicz, Urszula Mieltlarek, w drugim rzędzie – Marian Dzieciuchowicz, Irena Lisiak, Marian Kujawa, Maria Kobielska, Janina Szafraniak, w trzecim rzędzie – Melania Kujawa, Renata Nowicka, Karolina Okuniewska, Barbara Jażownik, Katarzyna Kwiatek, Alicja Trzmiel.

Kończąc spotkanie pożegnaliśmy się w kręgu harcerskim piosenkami „Bratnie słowo sobie dajem …” i „Ogniska już dogasa blask …” z nadzieją, że wkrótce się spotkamy.